Bitcoin: Indie Objętość P2P zbliżona do wyprzedzających Chiny

Rosnąca wartość Bitcoinu [BTC] sprawiła, że wielu inwestorów drzemało w okresie niskiej zmienności. Obecna wartość obrotu monety, wynosząca ponad 15 tys. dolarów, pozwoliła na osiągnięcie znacznych zysków przez inwestorów BTC. Ponieważ rynek krypto walutowy powrócił na drogę 2017/18, wolumeny P2P okazały się o 66% niższe niż szczyt odnotowany podczas poprzedniego przejazdu byka.

Indie były świadkami ogromnego wzrostu w handlu P2P w 2020 roku. Chiński zakaz kupowania Bitcoin Profit przy użyciu chińskiego juana podczas poprzedniego przejazdu byka zepchnął wielu do P2P, ale gdy wartość BTC spadła, wolumen wycofywał się do 5 milionów dolarów tygodniowo. Jednak w Indiach tak nie było.

LocalBitcoins zdominował rynek do września 2019 r., po czym zanotował gwałtowny spadek w momencie przejścia do zgodności z KYC. Według Arcane, Paxful przejął znaczne udziały natychmiast po wdrożeniu KYC, ale nie mogło to powstrzymać wolumenu handlu w Azji od przejęcia.

Jednakże, z rynku krypto wykazujące silne bycze trendy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wolumen w regionie powrócił, z Paxful biorąc na czele jako największej platformy handlowej P2P. Podczas gdy wiodące kraje w handlu P2P jest obecnie remis między Indiami i Chinami.

Nawet jeśli Chiny pozostały największym dostawcą do azjatyckiego wolumenu P2P, to wkrótce zostanie przekroczony przez Indie.

Według Banku Światowego Indie pozostają jednym z największych krajów przyjmujących przekazy pieniężne. Dane sugerują, że w 2019 roku Hindusi wysłali 83 mld dolarów, co stanowiło 2,9% całkowitego PKB kraju. Wraz z wybuchem epidemii COVID-19, liczba przekazów pieniężnych zmniejszyła się, ale wydaje się, że część populacji przesunęła się na Bitcoin, aby wypełnić lukę.

Przyjęcie tego rozwiązania było możliwe, ponieważ ograniczenia bankowe zostały zniesione przez Sąd Najwyższy. Decyzja ta przyczyniła się do zwiększenia o 87% tygodniowego wolumenu P2P w Indiach. W kraju tym miały również miejsce znaczące wymiany, takie jak Binance, które wspierały P2P wygodniejszymi metodami płatności, takimi jak Paytm. Chociaż nie usunięto jeszcze przeszkód regulacyjnych w Indiach, użytkownicy aktywnie wspierają kryptoidy, a kraj jest przygotowany na prześcignięcie Chin pod względem wolumenu płatności.